Jäsenhuone|TyöhuoneMV

Träningar - Harjoitukset

 

Träningar och evenemang 2014- 2015

Harjoitukset ja tapahtumat 2014- 2015

 

GRUPPER / RYHMÄT - tränare/valmentajat

 

SKIDSKOLA FÖR DE YNGRE BARNEN, 4-7 ÅR, ORDNAS 5 GGR UNDER VINTERN - Charlotta Sillman
(MINISOMPA) BÖRJAR TRÄNA NÄR DET KOMMER SNÖ - Sami Sillman - Charlotta PS 8-12 år/v. 
(HOPEASOMPA) Ben Lindström - Sam Fransman - Petter Lindén KS 12-16 år/v. 
(KULTASOMPA) Ben Lindström - Kaj Höglund - Olli Salmensaari YL 17-20 år/v. WASA (VAASAHIIHTÄJÄT) / SV SKI

 
VKO 34 - 38 / WASA +   KS (16-19v)   - HS (12-15v)  + PS -ryhmä (10-12v.)  
 
 

La 23.8  klo 10, Kivikon hiihtohallin takana: sotilas -treeni -tyyppinen kuntopiirirata, sauvarinne. Vetää Ben Lindströn, SV Ski

 24.8 VAELLUS 2,5h (oma pitkä PK - lenkki) 

 Ke 27.8, klo 18:00  Söderkullan kuntorata, SAUVARINNE & JUOKSU (VK), SV SKI

 La 30.8 klo 10:00, Paloheinä, RULLAHIIHTO P  & JUOKSU (TEHO), HELS.PIIRI

 Sö 31.8 kl./klo. 10:00, Humla-stugan/ Borgå, VAELLUS/ GÅNG  n.2 - 3h, SV SKI/ AKILLES  

 Ke 3.9, klo 18:00  Söderkullan kuntorata, SAUVARINNE & JUOKSU (VK)

 La 6.9. RH KISA (VALKEALA)

 La 6.9. klo 10:00 RH P (TEKN& NOP.VOIM ) & JUOKSU (Söderkullan kuntorata)  / SV SKI

 Su 7.9. klO.10:00, SÖDERKULLA SPORTPLAN/ URHEILUKENTTÄ  -  VAELLUS/ LÖP&GÅNG (2-2,5h) PK  (Akilles / SV ski)

 8.9.2014 / kl/klo 18 löp - cup 2km / maastojuoksu cup 2km, Skattåkerberg/BOX - Vahisös/SV Ski (kaikki sarjat / alla klasser)

Ke 10.9/ TRÄSKBERGA.HARJOITUS  (VIESTI-JUOKSU & KP) & HIIHTO-ASUJEN SOVITUS -  TRÄNING ( LÖPSTAFETTER & KP) OCH PROVNING AV NYA SKIDTEXTILER. / TRÄSKBERGA ONS/KE 10.9.2014 KL/KLO 18:00-20:00 (kaikki ryhmät / alla grupper)

 Su 14.9. klo 10.00 Rullahiihto V Tekniikka/nopeus , paikka: Oittaa (Oittaan iso parkkipaikka ja pyörätiet) EHS/ Hels.piiri

 15.9.2014 / kl/klo 18 löp - cup 2km / maastojuoksu cup 2km, Skattåkerberg/BOX - Vahisös/SV Ski (kaikki sarjat / alla klasser)

Ke 17.9, klo 18:00  Söderkullan kuntorata, SAUVARINNE & JUOKSU (Nopeusvoima / 10x40 s), SV SKI

la 20.9. klo 10. Suoharjoitus, sauvajuoksu, teho. Kokoontuminen: Palokalliontie 01490 Vantaa, tarkemmin Palokalliontien päässä oleva urheilukenttä.  Viirilän suo,  VHS

 

VKO 39 - 43 / WASA +   KS (16-19v)   - HS (12-15v)  + PS -ryhmä (10-12v.) 

 

22.9.2014 / kl/klo 18 löp - cup 2km / maastojuoksu cup 2km, Skattåkerberg/BOX - Vahisös/SV Ski (kaikki sarjat / alla klasser)

 

 

Ke 24.9, klo 18:00  Söderkullan kuntorata, SAUVARINNE & JUOKSU (Nopeus / 15 x 15 sek + loikat)

 
la 27.9.  10:00  (n. 1,5 -2 h). HIIHTOHARJOITUS / VAPAA TYYLI - SKIDTRÄNING / FRI STIL, SV SKI.  (Alla betalar själv in sig - omkustannus) KIVIKKO-HALLI

 

Su 28.9. 10:00 Solvalla: vaellus tasoryhmissä 2 - 3 h, Pave / Hels.piiri & SV SKI

 

Sö 28.9 kl. 10.00 Långlänk med stavar 2-3 timmar, länktossor. Start: Tolkis  Hercules skidstuga, Sillviksvägen. (Akilles samträning)

 

 

Ke 1.10, klo 18:00  Söderkullan kuntorata, SAUVARINNE & JUOKSU (VK-MK / 8 x 2min + loikat)

 

la 4.10. tai su 5.10.   

 

 

Ke 8.10, klo 18:00  Söderkullan kuntorata, SAUVARINNE & JUOKSU (Tiimijuoksu / 4-5 x n.4min + loikat)

 

La 11.10. Dagsläger i Vierumäki /  1 pv:n leiri - Vierumäki


su 12.10.  Gilleberget, Keinukallio klo 10.00 Sauvavaellus tasoryhmissä Sipoonkorven maastoon,
Kesto: 2-3 tuntia ryhmän tasosta riippuen, KeU

 

 

pe - su 17-19.10 VESILEPPIS - HIIHTOLEIRI

 

la 25.10. klo 10.00 Sauvatreeni Teho (VK-MK) (sauvajuoksu/sauvaloikat)
paikka: Leppävaara, EHS


la 1.11 tai su 2.11.


la 8.11 klo 10 Malminkartanon täyttömäki Sauvarinne, teho  Sari Jalomäki ja Esa Eskelinen, Pave


la 15.11 tai su 16.11. (huom alueleiri Jämi)


la 22.11 tai su 23.11.